close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 15 listopada 2017

  W dniach 12-15 listopada br. z wizytą w Singapurze przebywała delegacja KNF, z przewodniczącym Markiem Chrzanowskim na czele.

  Głównym celem wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy z MAS w obszarze innowacji finansowych (fintech) oraz udział w Singapore Fintech Festival.

  Przy okazji wizyty Ambasada RP w Singapurze we współpracy z Lee Kuan Yew School of Public Policy zorganizowała panel dyskusyjny „How to ensure safety of financial innovations: Europe and Asia perspective”, jako wydarzenie komplementarne do SFF z udziałem przewodniczącego KNF oraz lokalnych ekspertów z MAS, DBS (największego banku Singapuru) i Symantec (cyberbezpieczeństwo). W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 przedstawicieli branży, środowisk naukowych oraz korpusu dyplomatycznego. Nagranie z debaty dostępne będzie w kanale youtube.

  15 listopada odbyło się uroczyste podpisanie MoU pomiędzy KNF i MAS, podczas którego obecni byli też przedstawiciele polskich firm fintechowych biorących udział w SFF (Billon, Igoria Card, Finanteq, CyberProductivity, Ailleron) oraz Polacy zawodowo związani z branżą w Singapurze. Porozumienie przewiduje wymianę informacji pomiędzy KNF i MAS oraz otwiera drogę do wspólnych innowacyjnych projektów w przyszłości.

  Podczas targów Polska reprezentowana była przez 6 wystawców, z czego 4 firmy wystawiały się w ramach stoiska zorganizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Firma Silent Eight, singapurski start-up prowadzony przez Polaków, oferujący technologię minimalizującą ryzyko prania brudnych pieniędzy przez klientów instytucji finansowych, był jednym z laureatów nagrody festiwalowej za najbardziej innowacyjny produkt.

  Kategorie: Tekst Obraz

  MOU 2017 panelisci
  MOU 2017 panelisci 3
  MOU 2017 poneliscie 2